PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

* TALENT A DISCIPLÍNA VE SPORTU

* RUB A LÍC „BLAHOBYTU“

Cena:
290 Kč do 17.11.
350 Kč od 18.11. a na místě

24.11.2019
15–16 hod; 16–17 hod / Velký sál

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.
hokejový trenér, sportovní kouč, manažer, spisovatel, bývalý dlouholetý osobní kouč Jaromíra Jágra. Již více než 25 let se zabývá sportovní psychologií a mentálním koučinkem. Jako hokejový trenér získal zlato na MS 2005, 2x titul Mistra ligy s HC Sparta Praha, Presidentův pohár s HC Plzeň.

Přednáší nejen asociacím a klubům napříč všemi sporty, ale také firmám z různých oborů. Je garantem oboru Psychologie pro manažery na Newton College. Individuálně spolupracuje s vrcholovými sportovci (Karolínou Plíškovou, Petrem Mrázkem, Janem Mickou, …) a manažery.
https://www.sportmentor.cz/

 

  • TALENT A DISCIPLÍNA VE SPORTU (v 15 h):
    Marian byl dlouholetým trenérem Jaromíra Jágra a nyní se věnuje mnoha dalším úspěšným sportovcům, jako je například Karolína Plíšková, Tomáš Hertl, Šárka Pančochová a další. Často si kladl otázku, v čem se liší ti úspěšní od neúspěšných, a co má vliv na to, že člověk je schopen využít svého plného potenciálu. Během přednášky se podělí nejen o své vlastní zkušenosti nabyté během dlouholeté praxe ve vrcholovém sportu, ale také o nejnovější metody a techniky mentálního koučinku.

 

  • RUB A LÍC „BLAHOBYTU“ (v 16 h):
    Dostali jsme se do situace, kdy blahobyt, po kterém jsme toužili a snažili se o něj, má většina lidí v naší společnosti. S jeho dosažením jakoby se ale začaly otevírat pomyslné nůžky mezi dosaženými ekonomickými parametry a pocitem štěstí, které prožíváme. Ptáme se tedy, zda je cílem a smyslem života generovat stále větší bohatství?
    V přednášce Marian ukazuje, že bohatství a blahobyt nemusí být špatné, pokud s nimi umíme pracovat, pokud si dokážeme vytvořit určitý postoj, tzv. vystoupení z komfortní zóny. Nic nás ovšem nenutí z komfortní zóny vystoupit, proto můžeme blahobytu lehce podlehnout a vystoupení z komfortní zóny se pro nás stává stresem, ne zřídka se vyskytují deprese a psychické poruchy.