Ondřej Kania

Ondřej Kania

Slabiny českého školství. Jsou zahraniční systémy lepší?

 

18. 11. 2017 Velký sál 10:00 – 11:15

Ondřej Kania
Spolumajitel společnosti J&K Education, provozovatel dvou středních škol
www.jkeducation.cz

Vystudoval střední internátní školu ve státě New York. Následně se vrátil do Brna, kde spoluzaložil společnost zabývající se poradenstvím a zprostředkováním studia na nejlepších světových internátních školách. Od letošního roku tato společnost rovněž provozuje jedno z pražských soukromých gymnázií. Věnuje se budoucnosti vzdělávání a porovnávání vzdělávacích systémů ve světě.

Dokáže český vzdělávací systém vychovat sebevědomé, ambiciózní, kreativní a světaznalé schopné lidi? Můžeme mít zemi, kde lidé dělají to, co je baví? Zemi svobodnou, sebevědomou, plnou ambicí, ideálů a snů? Jeden z hlavních klíčů k tomuto ideálu je vzdělávání. 

Takové vzdělávací systémy mají v zahraničí, například ve skandinávských zemích, USA, Kanadě. Jejich vzdělávací systémy jsou založeny na nalezení toho, co konkrétního studenta naplňuje, a následně mu umožní tu danou oblast, která jej baví, maximálně rozvíjet. Pokud se totiž zaměříme na to, abychom dali každému studentovi čas a podmínky k tomu, aby našel, co jej baví a naplňuje, budeme mít šťastné lidi, vytvoříme konkurenceschopnou a kreativní ekonomiku a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu.