Poradenství

 1. Dotaz do poradny:
  Dobrý den!
  Moje tříletá vnučka má často respirační potíže, někdy je velmi dušná a trápí ji opakovaně rýma. Také má ze všeho strach. Je velmi hyperaktivní a kolektivní. V poslední době je velmi fixovaná na matku, nechce ji nikam pouštět. Souvisí její strach s častým onemocněním? A jak ji strachu zbavit? Prosím o radu a děkuji. Renáta
  Odpověď:
  Dobrý den,
  ano, vše souvisí se vším :-). A strach souvisí s pocitem nesvobody – psychosomatické spojení s plícemi. Nedůvěru v život a jeho kvalitu dítko načítá od svých rodičů. Není směrodatné, co říkají, ale jak to sami cítí a jak jednají a žijí. Každý člověk dělá jak nejlépe umí, ale život je škola a my se stále učíme novým přístupům k životu a způsobům řešení. K tomu nás naše děti svým příchodem na svět přimějí.
  Rýma je následkem mentálního přetížení. Dospělý často své děti zahlcují velkým a zbytečným množstvím informací. Často jde o zátěž přílišným vysvětlováním. Dítěti stačí jednoduché pokyny.
  Hyperaktivita – dítko potřebuje jasné, vyvážené a stabilní vedení ve výchově… v životě. S tím samozřejmě souvisí pevné hranice. Pokud to tak není, dítě se nemá o co opřít a neví co, se svou energií. Neumí smysluplně využít svůj životní prostor. Potřebuje, aby mu jej někdo vyplňoval. A stává se závislým nejčastěji na rodiči. Později na mobilu či počítači.
  Dítě nemůžeme zbavit něčeho, co existuje v jeho rodině. Rodinné prostředí ho nejvíce formuje. Rodina, rodiče jsou Ti, kteří mohou změnit přístupy v sobě. Dojít k porozumění problému, pochopení příčin a souvislostí a změně postojů a chování v životě. Rodiče se mohou objednat na konzultace ohledně výchovy a všeho, co s ní souvisí.
  Děkuji za dotaz.
  Srdečně zdraví
  Karla
 2. Dotaz do poradny:
  Dobrý den, 
  mám potíže s nespavostí.Co prosím doporučujete. Děkuji. Petr 
  Odpověď:
  Dobrý večer pane Petře,
  nespavost je barevným tématem :-), protože odpověď na ni vyplývá z originálního nastavení jedince. Jeden člověk  může najít spokojenost v mentálním vyžití, např. v luštění křížovek, sudoku, v hlavolamech, ve studiu, v podrobném plánování nového projektu, v naplánování prvních krůčků na cestě k novému lepšímu zítřku, v inovaci něčeho fungujícího, a druhý zase v naprostém klidu na mentální úrovni, ale za to v plné akci na tělesné úrovni, dlouhé procházky či běh, pro jiného jóga či meditace. V obou případech jde o zrovnovážnění toho, co člověk během dne dělá převážný čas. Jiné je to u žen a jiné u mužů. Jiné je to u mentálně pracujícího jedince a jiné u fyzicky pracujícího člověka.
  Děkuji za tento dotaz, protože nespavost je čím dál častějším problémem a tento rok ji může ještě umocnit. Tento rok se nese v duchu čísla tři. A symbolikou tohoto čísla je mentální síla a kreativita. Pozor například na přílišné dumání nad svým životem, na manipulaci sebe sama :-). Akce je v životě velmi důležitá! Myšlenka, slovo, čin. To je práce s energií, která nám byla dána do vínku.
  „Vymysli člověče, řekni, jak to chceš, požádej o radu, o pomoc s uskutečněním  a běž to udělat…a ještě  – dotáhni to do konce. Pak uvidíš výsledek. Pak zase chvíli dumej, jestli je to, tak, jak chceš, uvědom si spokojenost se svým konáním, vděčnost je na místě…sobě samému… a vyhodnoť chyby. Ty jsou důležité v životě každého člověka. Jsou posunem na cestě životem. A pak znovu vymýšlej nové. Medituj. A znovu…myšlenka, slovo, čin. Pěkně za sebou:-).“
  Doporučuji také uskutečnit odkládané nebo plánované studium, nebo rozvíjení nové oblasti života. A nejen studium. Neprokrastinovat. Udělat vše, co si naplánujeme a dodržet sliby, které dáme sami sobě. Rozdělit si čas na bdělý odpočinek a na aktivní činnosti.
  Je důležité dělat práci, která se ztotožňuje s Vašimi životními hodnotami a mít z ní radost, dobrý pocit. Odtud pramení řeka spokojenosti..
  Spokojenost sama se sebou je nejdůležitější odpovědi na nespavost. Není třeba s nespavostí bojovat. Přijat ji jako komunikaci a chtít objevit informace, které chtějí být objeveny. Věřte, jde o lepší zítřek a Vaši skvělou budoucnost.
  Ve všech případech nespavosti jde o vyslyšení informací, které člověka spojí s hlubší mentální úrovní a jde o kroky k lepšímu zítřku, protože přesně to potřebujete o sobě nebo o svém životě vědět. Mě například nad ránem budí „moje duše“ a chce abych udělala kroky ve vývoji svého poslání. Například tato poradna byla jedna z okolností, proč jsem tzv. nemohla nad ránem zabrat. Tak jsem vstala ráno ve 2 hodiny, sedla ke stolu a napsala kroky, jak to bude fungovat.:-)
  Ve všech případech nespavosti jde o nenaplněné touhy… které nám „nedají spát“. Které jsou ty Vaše? Můžeme je objevit a spolu přijít na kroky, které povedou k jejich naplnění. Nebo zjistit, co brání jejich naplnění a něco s tím udělat:-)
  Na fyzické úrovni pomůže posílení ledvinové energie a tvorby jinové kvality hormonů nadledvinek. Více a konkrétněji možno doporučit na osobní konzultaci.
  Děkuji Vám za dotaz
  Srdečně zdraví
  Karla
 3. Dotaz do poradny:
  Dobrý den,
  při putování na internetu, jsem na Vás narazil. Jsem z UH. Brodu je mi 30 let. Posledních pár let mě trápí atopický ekzém, přes letošní Vánoce to bylo nejhorší. Chci se zeptat, řešíte jako homeopatik i kožní problémy? Děkuji za odpověď.
  Odpověď:
  Dobrý večer pane Tomáši,
  homeopatií se nezabývám. Nabízím jiné způsoby řešení Vašeho problému. Pokud Vás to zajímá, čtěte dál:-).
  Ano, opravdu „letošní vánoce potrápily“ mnoho lidí s atopickým ekzémem a výrazně. Proč zrovna letošní vánoce? Odpovědí je vždy více, ale hlavní je ten, že minulý rok byl numerologickou dvojkou a ta s sebou nesla téma partnerských vztahů a konec roku samozřejmě toto téma zesílil, ať už ve vztahu či nevztahu partnerském, ale také, v tématu tomuto blízkému – v partnerství našich rodičů. Nebo nepartnerství :-). Můj názor a zkušenost je, že psychosomaticky se smutky promítají na játrech a pokud játra nestíhají detoxikovat, tak si tělo najde cestu skrze kůži. Ale to je opravdu velmi zjednodušená verze psychosomatiky, kterou se zabývám.
  Stejně jako k léčení každé nemoci, tak i u atopického ekzému, je třeba přistoupit k léčení na více úrovních. První je ta tělesná, která je nejvíc citlivá, a tam určitě doporučím reflexního terapeuta a bylinného homeopata pana Stanislava Zábojníka, ke kterému sice objednání trvá dlouho, ale stojí to za to. Jde o zjištění poruchy trávení a nastavení nových programů trávení. Určitě víte, že na prvním místě jsou játra a jejich funkce. Jsou takzvaně alfou i omegou trávení, ale funkčnosti celého našeho organismu. Schopnost očisty i regenerace je nesmírně důležitá. Pan Zábojník má u nás pravidelné semináře s názvem Bylinkové soboty.
  Další rovina je doba vzniku a příčina nemoci a programů, které ji způsobují. Hovořím o psychosomatice. Atopický ekzém se často startuje už u malých dětí. Příčinu je třeba vyléčit v daném čase, kdy se v mentálu vytvořil nebo aktivoval program komunikace „Vašeho nitra“ skrze ekzém a to i v případě, že jde o genetické dispozice. Dědíme totiž také programy myšlení a chování. A proč tento komunikační prostředek používáme dál? Na to najdeme odpovědi ve Vašem současném životě. Jednoduše s něčím nejste spokojen. A s tím Vám mohu pomoci na konzultaci.
  Děkuji za Váš dotaz
  Srdečně zdraví
  Karla